بگذر

فرماندار تربت جام : سلامت مردم در اولویت اول قرار دارد

فرماندار تربت جام : سلامت مردم در اولویت اول قرار دارد

فرماندار تربت جام گفت :
سلامت مردم در اولویت اول قرار دارد.

فرماندار تربت جام گفت : اعضای کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان در ایام محرم بر مسائل بهداشتی دقت و نظارت بیشتری داشته باشند.


به گزارش خبرنگار وبدا جام ، مرتضی حمیدی در سومین کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان ضمن تسلیت ایام سوگواری و عزاداری ابا عبدالله حسین ع گفت : در مورد پذیرایی از هیئت ها در حسینیه ها ، مساجد ، خیابانها ، منازل و...مسائل بهداشتی به خوبی رعایت شود و دستگاههای اجرایی مربوطه با رویکرد پیشگیری و مراقبت بیشتر، نظارتهای بهداشتی را با هماهنگی و همکاری لازم با دانشکده علوم پزشکی تربت جام داشته باشند.

وی ضمن تشکر از دانشکده علوم پزشکی از برگزاری جلسه با محورهای متناسب با شرایط جامعه ، سلامت مردم را از مهمترین مقوله های مورد توجه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانست و افزود : سلامت مردم در اولويت اول امور قرار دارد در این مورد هرگونه کم کاری و سهل انگاری از هیچ فردی قابل قبول نخواهد بود بخشداران بر موضوع نظارت هیئت های مذهبی در ایام محرم و موضوع کلر سنجی اب روستایی دقت و نظارت بیشتری داشته باشند.

فرماندار تربت جام گفت : اگرکم توجهی صورت گیرد و مشکل و آلودگی در اطعام مردم بوجود آید همه ما گرفتار می شویم و باید از الان تدابیر لازم اتخاذ شود.


مرتضی حمیدی تصریح کرد: به دنبال رفع مشکلات و چالش های اب روستایی موفق شدیم مبلغ 8 میلیارد تومان اعتبار برای اب روستایی اتخاذ کنیم تا بتوانیم مشکلات و چالش های اب روستاهای جامرود ،چشمه گل ، بشیر اباد و قلعه گک و... را برطرف کنیم.

وی بیان کرد : تعداد 65 روستای شهرستان تربت جام از اب سالم برخوردار نمی باشد و این امار قابل قبولی نیست البته بیشتر این روستاها زیر 50خانوار جمعیت دارند وتلاش داریم مشکلات روستاهای بالای 50 خانوار را به صفر برسانیم .


فرماندار با اشاره به پروژه مهر و بازگشایی مدارس در زمینه تغذیه مدارس بیان داشت :دست اندرکاران تغذیه مدارس دقت کنند اجناسی که ممنوعیت فروش دارد مانند سوسیس، کالباس، نوشابه و ... با بازدید های مستمراز آموزشگاه ها از فروش موارد غیر بهداشتی پیشگیری کنند.

در ادامه جلسه ریاست دانشکده علوم پزشکی تربت جام با تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان و تذکرات بهداشتی و امنیت غذایی گفت : سومین جلسه سلامت و امنیت غذایی با محوریت پیش بینی تمهیدات بهداشتی ویژه ایام عزاداری ابا عبدالله حسین ع با تاکید بر روزهای عاشورا و تاسوعا ، بررسی کیفیت و سالم سازی نتایج کلر سنجی آب شرب شهری و روستایی و پیش بینی تمهیدات بهداشتی مدارس و پایگاههای تغذیه سالم در استانه بازگشایی مدارس می باشد و همه ما باید در راستای ارتقای سطح کمی و کیفی وضعیت بهداشتی شهروندان تلاش کنیم وبرای تحقق این امر ، اهتمام و تعامل شهروندان نیز بسیار موثر و سودمند خواهد بود.

دکتر محمد افکار افزود : هماهنگی لازم بین دستگاههایی که می خواهند در برنامه های پذیرایی ایام محرم فعالیت داشته باشند ایجاد شود و بانیان ایستگاههای صلواتی شناسنامه دار باشند.

وی بیان کرد : هیچ گونه محدودیتی برای برپایی ایستگاههای صلواتی وجود ندارد و علاقمندان می توانند با اخذ مجوز در این زمینه فعالیت داشته باشند .

ریاست دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت :درایام ماه محرم و صفر اکیپ های بازرسی به صورت شبانه روزی ازمراکز تهیه ،طبخ و توزیع نذورات بازدید می کنند تا مشکل امنیت غذایی برای عزاداران پیش نیاید.

دکتر محمد افکار افزود : هدف ما این است که غذای سالم و با کیفیت به دست دانش اموزان برسد و ملاک کار گروه سلامت و امنیت غذایی در مورد تغذیه سالم مفاد دستورالعمل و بخشنامه ارسالی از وزارت اموزش و پرورش و وزارت بهداشت و درمان است که در مورد خوراکی ها و غذاهای مجاز و شرایط نگهداری مواد غذایی توضیحات لازم را دارد .

وی تصریح کرد : برای مواد غذایی پخته شرایط آشپزخانه را تعریف کرده و بهداشت محیط و مکان ، طراحی و معماری ، تجهیزات داخلی ، از نظر ایمنی و فنی توضیح لازم را داده است
در ادامه این جلسه اعضاءکارگروه به منظور بررسی مسائل و مشکلات بهداشتی موجود در سطح شهرستان و ارائه راهکارهای مناسب جهت حل مسائل این حوزه به بحث و گفتگو پرداختند و راهکارهایی توسط اعضاء حاضر در جلسه به منظور ارتقاء سطح بهداشت و سلامت و ایجاد امنیت غذایی شهرستان ارائه شد.

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است