بگذر

ریاست دانشکده علوم پزشکی تربت جام : ایمنی، حق طبیعی بیمار است

ریاست دانشکده علوم پزشکی تربت جام : ایمنی، حق طبیعی بیمار است


ریاست دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت : علت‌یابی خطاها مهم است و ایمنی، حق طبیعی بیمار است.

به گزارش خبرنگار وبدا جام ، دکتر محمد افکار به مناسبت روز جهانی بسیج ایمنی بیمار در مراسم تجلیل ازپرستاران ، بهیاران و همکاران حوزه درمان دانشکده علوم پزشکی تربت جام در سالن کنفرانس شهید فکوری بیمارستان سجادیه گفت: در حال حاضر عوارض ناشی از پیامد های خدمات سلامت و وقایع ناخواسته در سیر درمان ومراقبت بیماران در بخش بستری و سرپایی یکی از علل مرگ ومیر بیماران محسوب وبه عنوان یکی از اصلی ترین دغدغه های نظام های سلامت در سراسر جهان مطرح می باشد که خوشبختانه این مورد در دانشکده علوم پزشکی تربت جام به خوبی رعایت می شود.

وی تصریح کرد : در طرح تحول نظام سلامت، ارتقای امکانات رفاهی در بیمارستان‌ها روند افزایشی پیدا کرده است و جزئی از حقوق بیمار محسوب شد.

ریاست دانشکده علوم پزشکی تربت جام بیان کرد : زیرساخت‌ها و تغییراتی که در راستای ایمنی بیمار باید انجام شود مهم هستند و توجه به وضعیت اتاق عمل‌ها، پسماندها، استریل لوازم، کاهش بستری‌های غیرضروری و طولانی، تداخلات دارویی، کاهش تجویز آنتی بیوتیک‌ها و کورتون‌ها باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

دکتر محمد افکار افزود : آموزش کادر بیمارستانی در راستای درک مفاهیم ایمنی بیمار و به کار بستن شاخصه‌های آن‌ بسیار مهم است و انجام پژوهش در زمینه ایمنی بیمار در دانشگاه‌ها و به کار بستن داده‌های این پژوهش‌ها در بیمارستان‌ها به ارتقای ایمنی کمک شایانی می‌کند.

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است