بگذر

اخلال در نوبت دهی اینترنتی درمانگاه رسول اکرم(ص)"تربت جام

اخلال در نوبت دهی اینترنتی درمانگاه رسول اکرم(ص)"تربت جام

اخلال در نوبت دهی اینترنتی درمانگاه رسول اکرم(ص)"تربت جام

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: از همشهریان گرامی بابت اخلال و نقص در سیستم نوبت دهی اینترنتی درمانگاه نبی اکرم ص عذر خواهی می کنم.

به گزارش خبرنگار وبدا جام ،دکتر هومن محمدزاده افزود:امروز شاهد ازدحام تعداد زیادی از مراجعین با شماره های مشترک در درمانگاه نبی اکرم ص بودیم که سرویس دهی و خدمات رسانی را دچار اختلال کرده بود .

وی تصریح کرد :با پیگیری و بررسی انجام شده مشخص شد شرکتی که سامانه نوبت دهی را پشتیبانی می کند دچار اختلال شده و بعد از انجام نوبت گیری نوبت از مجموعه حذف نشده و مجددا نوبت گیری انجام گرفته و تکرار نوبت ها باعث مشکلات زیادی شده بود.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت : روز گذشته هرشخصی که از طریق گوشی یا کافی نت یک شماره برای متخصص دریافت ‌کرده به جای آنکه آن شماره پر بشود ونوبت به شماره بعدی منتقل شود دوباره روی شماره قبلی به صورت مکرر نوبت دهی انجام شده است  به طور مثال  در برخی تخصص ها مثل زنان و گوش و حلق و بینی حتی تا ۱۰ بیمار برای شماره یک نوبت دهی شده باشد که طبیعتا" منجر به مراجعه مضاعف و بیشتر از سقف روزانه نوبت دهی همشهریان و نابسامانی در خدمت رسانی گردید.
با توجه به محدودیت تعداد ویزیت روزانه درمانگاه ؛ این تکرار نوبت دهی ها باعث شده که تعداد نوبتی که ارائه شده از سقف تعداد نوبتی که به صورت روزانه ارائه میشده خیلی بیشتر باشد و به تعداد بیشتری از مراجعین و همشهریان گرامی پیامک ارسال شده بود که برای شما نوبت دهی انجام شده ودر ساعت معین به درمانگاه مراجعه کنند.


متاسفانه امروز ما شاهد آن بودیم که تعداد زیادی از مراجعین با شماره های مشترک برای یک روز اومده بودند که عملا سرویس دهی ما رو دچار اختلال نموده و از ساعت هفت و نیم با ازدحام جمعیت در درمانگاه رسول اکرم روبرو بودیم و با توجه به اینکه در صبح امروز به طور کامل نسبت به ایراد و‌ مشکل پیش اومده اشراف نداشتیم خدمت رسانی امروزمان دچار اختلال گردید.
از سوی دیگر دیروز تماس های مکرری از سمت کافی نت ها گرفته شده که با توجه به اینکه سامانه بعد از کامل شدن سقف تعداد نوبت ها قفل نگردیده بود متقاضیان به صورت حضوری جهت دریافت نوبت مراجعه نمایند که این امر نیز مزید بر مشکل قبلی گردید.

از اوایل صبح تمام کادر درمانگاه پس از اطلاع از مشکل پیش آمده در اماده باش کامل بودند تا بتوانند ابتدا به بیمارانی که مشکل آنها حادتر و اورژانسی تر بوده را در اولویت نوبت دهی قرار دهند و همین امروز به آنها نوبت داده شده و توسط پزشکان متخصص ویزیت شدند.


در خصوص بقیه مراجعین نیز براساس اولویت تا آخر هفته نوبت ارائه گردید و ما ناچار شدیم سامانه نوبت دهی خود را به دلیل مشکل مذکور - که به اندازه پنج یا شش روز نوبت انجام گرفته است و ما ناچار شدیم که آنها را تا آخر هفته جاری و یا حتی ابتدای هفته آتی نوبت بدیم- موقتا" و تا اتمام این بیماران غیرفعال کنیم.

از همشهریان عزیز خواهشمندم تا آخر هفته جاری از مراجعه حضوری به درمانگاه رسول اکرم به جز کسایی که اسمشون در لیست ثبت نام شدند و یا نامه معرفی از بیمارستان دارند خودداری نمایند

نکته قابل ذکر این است که برای امروز حتی تخصص هایی که امروز پزشک نداشتند هم حتی مراجعه کننده با نوبت داشته است که دلیل آن این بوده که کافی نت ها با باز دیدن سامانه برای تمام دفترچه های که نزدشان بوده، نوبت گرفته اند.

درپایان ذکر این نکته ضروری است که هزینه ای که کافی نت ها دریافت میکنند حق الزحمه ثبت می‌باشد و ارتباطی با نظام درمانی ندارد.
در پایان بازهم به سبب سرگردانی و اتلاف وقت همشهریان محترم پوزش میطلبم.

#جوابیه
#پاسخ_مسئولین
#درمانگاه رسولاکرم_ص

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است