بگذر

نظارت کامل کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی بر تردد زائران در دهه‌ی پایانی صفر

نظارت کامل کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی بر تردد زائران در دهه‌ی پایانی صفر

نظارت کامل کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی بر تردد زائران در دهه‌ی پایانی صفر

فرماندار تربت جام گفت: مسیر تردد زائران توسط کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی مورد بررسی قرار گرفته و نواقص برطرف شده است .

به گزارش خبرنگار وبداجام مرتضی حمیدی فرماندار شهرستان در چهارمین کارگروه سلامت و امنیت غذایی در دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: در ایام عزاداری دهه پایانی صفر دستگاه های اجرایی و نظارتی، هوشمندانه ایستگاه های صلواتی مسیر زائران پیاده را نظارت ‌کنند تا زائران دچار آسیب نشوند.

وی افزود: همه دستگاه های اجرایی ، نظامی ، انتظامی، امنیتی و غذایی مسیر پیاده روی زائران پیاده حرم رضوی را هوشمندانه نظارت کنند تا زائران در کاروان ها پیاده با مصرف نذورات دچار مشکل و آسیب بهداشتی وامنیتی نشوند.

دکتر افکار رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام در ادامه گفت : جلسه ای با محوریت تعیین محل موکب های استقبال از زائران پیاده برگزارکه در این جلسه خرم آباد تربت جام برای استقرار موکب انتخاب شد.

وی تصریح کرد: تیم بهداشتی و درمانی متشکل از پزشکان ، پرستاران و مراقبین بهداشتی برای خدمت رسانی به زائرین در محل موکب خرم آباد جام مستقر خواهند شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام بیان کرد : در دهه پایانی صفر اقداماتی از قبیل: بازدید از مسیر حرکت کاروان پیاده ، انجام مکاتباتی با اداره میراث فرهنگی در خصوص تسهیلات بهداشتی مسیر حرکت کاروان ،ایجاد هماهنگی با مراکز خدمات جامع سلامت برای ارایه خدمات درمانی بهداشتی به کاروان های پیاده ،برگزاری جلسه با هماهنگی اداره تبلیغات اسلامی در جلسه ی توجیهی مدیران کاروان ها دستو العمل های بهداشتی به آنان ،نظارت و بازدید کارشناسان بهداشت محیط از مسیر حرکت کاروان ها و محل های اسکان و طبخ مواد غذایی از جمله اقدامات مهم در این ایام می باشد.

سید علی حسینی شهردار تربت جام گفت: مقدماتی برای تامین رفاه کاروان ها پیش بینی و ایجاد یک موکب روبروی مصلی الغدیر و پذیرایی از کاروان ها با غذای گرم و صبحانه و توزیع یک وعده غذایی گرم برای کاروان پیاده تربت جام از جمله این امکانات رفاهی می‌باشد.

در ادامه جلسه اعضای کارگروه به بررسی وضعیت دفع پساب های خانگی سطح شهر و روستا و اتخاذ تدابیر لازم، تشریح شیوه نامه اجرائی برگزاری مجمع سلامت  و تشدید نظارت بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی در سطح شهرستان و CCHF و ارائه راهکارهای مناسب جهت حل این مسائل به بحث و گفتگو پرداختند و راهکارهایی توسط اعضاء حاضر در جلسه به منظور بهبود بهداشت ،سلامت  و افزایش امنیت غذایی شهرستان ارائه شد.

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است