بگذر

همزمان با سراسر کشور آغاز طرح پرسشگری بررسی شیوع نا باروری در تربت جام

همزمان با سراسر کشور آغاز طرح پرسشگری بررسی شیوع نا باروری در تربت جام

رئیس مرکز بهداشت  شهرستان تربت جام :

همزمان با سراسر کشور آغاز طرح پرسشگری بررسی شیوع نا باروری در تربت جام  

 رئیس مرکز بهداشت  شهرستان تربت جام  گفت : همزمان با سراسر کشور طرح پرسشگری با عنوان بررسی شیوع ناباروری از 18 آبان شروع و به مدت یکماه ادامه دارد .

 

به گزارش خبرگزاری وبدا جام ، مهندس محمد رحیمیان افزود : طرح پرسشگری با عنوان بررسی شیوع ناباروری در شهرستان تربت جام در5 حوزه شهری و5 حوزه  روستایی در هر محدوده  10 خانوار بررسی می شود و  گروه هدف برای این طرح  زنان 15 تا 49 سال است، این طرح در5 حوزه شهری تربت جام  و احمد اباد و حوزه های روستایی  موسی آباد ، بنی تاک ، نعتو ، محمود آباد و کاریز نو  اجرا می شود.

 وی تصریح کرد :از مهمترین موضوعاتی که در حوزه سلامت  به آن پرداخته می شود ،بررسی میزان ناباروری در کشور است .

 معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی تربت جام بیان کرد: مهمترین برنامه نظام سلامت وزارت بهداشت کشور سلامت باروری است  که با هدف کاهش مشکلات جمعیتی ، پیر شدن جمعیت ، باروری و  تعداد موالید  اجرا می شود.

مهندس رحیمیان گفت:نا بارور به زوجینی  اطلاق می شود که یک سال هیچ وسیله  پیشگیری از بارداری استفاده نکرده ولی باردار هم نشده  است  و طبق براوردهای اولیه  20  درصد زوجین کشور ما نابارور هستند که علاوه بر مشکلات جمعیتی ، مشکلات خانوادگی ،اجتماعی ،مالی ،  روحی وروانی  را به دنبال دارد.

وی تصریح کرد:در این پیمایش ملی همکاران معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی تربت جام با داشتن کارت شناسنایی معتبر به درب منازل مراجعه و عوامل مرتبط با ناباروری از جمله مسائل  اقتصادی ، شغل همسر درمان های دارویی، ابتلا به بیماریهای مختلف ، بارداریهای قبلی ،  سقط  و مداخله در بارداری را بررسی می کنند.

 

 

 

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است