بگذر

تا کنون هیچ مورد حادی از آنفولانزا در شهرستان تربت جام مشاهده نشده است.

تا کنون هیچ مورد حادی از آنفولانزا در شهرستان تربت جام مشاهده نشده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام:

تا کنون هیچ مورد حادی از آنفولانزا در شهرستان تربت جام مشاهده نشده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: کارکنان دانشکده علوم پزشکی تربت جام برای مقابله با آنفولانزای انسانی آماده هستند و خوشبختانه در این شهرستان هیچ مورد حادی از آنفلوانزا مشاهده نشده است.


به گزارش خبرگزاری وبدا جام ، دکتر محمد افکار افزود: با بررسی به عمل آمده و همکاری معاونت درمان دانشکده اتاق ایزوله در بخش داخلی بیمارستان سجادیه تربت جام در نظر گرفته شده است و باید با همکاری همه دستگاه‌ها برنامه‌ریزی‌های لازم جهت آموزش به مردم برای پیشگیری از بیماری انجام شود .

وی بیان کرد :آنفلوانزا ویروسی غیرقابل‌پیش‌بینی است که بیشتر در فصل سرما رواج می‌یابد و تشخیص زمان بروز و شدت بروز آن در افراد دشوار است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام تصریح کرد : مردم برای پیشگیری از ابتلا و گسترش همه‌گیری در جامعه باید بهداشت فردی را جدی گرفته و رعایت کنند. افراد درصورتی‌که دچار این بیماری شدند در منزل استراحت کرده و از تماس نزدیک با دیگران خودداری کرده و حتماً از ماسک یک‌بارمصرف استفاده کنند.

دکتر محمد افکار با اشاره ب رعایت بهداشت فردی به خصوص شتشو منظم دست با مواد ضد عفونی گفت :پرهیز از دیده بوسی، پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه و عطسه با دستمال و عدم حضور در محل کار تا زمان پشت سر گذاشتن زمان حاد بیماری از راهکارهای اصلی برای پیشگیری از این بیماری است .
وی افزود:افراد در صورت ابتلا به این بیماری در اسرع وقت به پزشک معالج مراجعه و از هر گونه فرایند خوددرمانی خودداری کنند.

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است