بگذر

مجمع سلامت با رویکرد پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی درتربت جام برگزار می شود

مجمع سلامت با رویکرد پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی درتربت جام برگزار می شود

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام خبرداد

مجمع سلامت با رویکرد پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی درتربت جام برگزار می شود

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت : مجمع سلامت بارویکرد پیشگیری و مقابله باآسیب های اجتماعی درحوزه سلامت برگزار می شود و مجموعه فعالیت های ادارات و ثمن هادر زمینه بهداشت و درمان مورد بررسی و حمایت قرار می گیرد برترین های حوزه بهداشت و درمان معرفی و تجلیل می شوند.

به گزارش خبرگزاری وبدا جام ،دکتر محمد افکار در پنجمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با اشاره به شیوع آنفولانزای انسانی افزود: شیوع آنفولانزا سه موج دارد که یک موج را رد کردیم ودرسطح کشور ۱۰۰نفر فوتی و ۵هزار نفر بستری شدند و در شهرستان تربت جام فوتی نداشتیم و فقط ۳۵نفر در بیمارستان بستری شدند.

وی ادامه داد: موج دوم آنفولانزا الان شروع شده و موج سوم در اول فرودین خواهد بود و پیشگیری مقدم بردرمان است وبرای درمان این بیماری مشکل دارو نداریم و به اندازه کافی دپو کردیم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام با اشاره به مرگ و میر کودکان زیر ۵ سال تصریح کرد:در سطح کشور به ازای هزار تولد ۱۵نفرفوت می کند و دراین شهرستان این رقم به ۱۹ نفر است که مرگ و میر کودکان زیر ۵سال از میانگین کشوری بالاتر است.

دکتر محمد افکار افزود: برای فرهنگ سازی بیشتر و آشنایی با عوارض دخانیات تابلو هایی با عنوان ساختمان بدون دخانیات در دانشکده علوم پزشکی تربت جام نصب شده است.

در ادامه جلسه فرماندار تربت جام با قدردانی از زحمات دانشکده به لحاظ خدمات رسانی به۵ مادر بارداردرسرماویخبندان در مناطق روستاها گفت :بارش برف و یخبندان خیلی از جاده های روستایی را مسدود کردو مشکلاتی برای مادران باردار پیش آمد که با تلاش نیروهای امدادی دانشکده مادران سلامت به بیمارستان انتقال و حال عمومی مادران و فرزندان مناسب است .

مرتضی حمیدی بااشاره معضل بزرگ چادرنشینان در هوای سرد افزود:این تعدادچادرنشینان بدون مجوز در زمین های کشاورزی در حاشیه شهر زندگی می کنند و اکثرا در همان اطراف خانه دارند و برخی هم ندارند و یکسری اهداف دیگری را دنبال می کند .

وی ادامه داد. در این چادرها به هیچ وجه مسائل بهداشتی رعایت نمی شود و بایستی جمع آوری آنان در دستور کار قرار گیرد.

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است