بگذر

مردم به بحث های غیر علمی در حوزه بهداشتی توجه نکنند

مردم به بحث های غیر علمی در حوزه بهداشتی توجه نکنند

مردم به بحث های غیر علمی در حوزه بهداشتی توجه نکنند

رئیس دانشکده علوم تربت جام گفت : شایعه بیماری از خود ویروس مهمتراست ومردم به هر بحث غیر علمی توجه نکنند.

به گزارش خبرگزاری وبدا جام ، ششمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با محوریت کرونا ویروس با حضور فرماندار ، ریاست ،مدیران ، کارشناسان دانشکده علوم پزشکی و مدیران دستگاه های اجرایی عضو کارگروه در محل سالن کنفراس ابن سینا دانشکده تشکیل شد.

دکتر محمد افکار ضمن تقدیر تشکر از فعالیت های انجام شده و پیگیری مصوبات کارگروه توسط تیم های مربوطه ، ارتقاء سطح سلامت جامعه را در گرو تعامل و همکاری های همه جانبه مدیران ادارات و نهادهای شهرستان با دانشکده شهرستان عنوان کرد وافزود: با اعلام وضعیت اضطراری بهداشتی ویروس کرونا در کل جهان و اعلام وزرارتخانه برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اقدامات لازم صورت گرفت و با تشکیل جلسات مکرربه گروهای هدف آموزش های لازم ارائه شد و تا الان مورد خاصی در منطقه مشاهده نشده است و حتی برای افرادی که در مرحله اول دچار بیماری آنفولانزا شدند آموزش های لازم ارائه گردید.
وی تصریح کرد:در روستاها توسط کارشناسان بهداشت کلاس هاس آموزشی برگزار می شود و در منطقه تربت جام ،صالح آباد و تایباد وضعیت عادی است و حتی مسافرین در ورودی دغارون قرنطینه و مورد آزمایش های لازم قرار می گیرند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام بیان کرد:بیمارستان سجادیه و دیگر مراکز درمانی در آماده باش کامل قرار دارند ودر صورت طغیان ویروس با مشکل مواجه نشویم .

دکتر محمد افکار افزود: موج دوم آنفولانزادر اسفند و فروردین داریم و مردم نگران نباشند و گول شایعات را نخورند و با خونسردی به مراکز درمانی مراجعه کنند و هرروز آموزش ها درمنطقه ادامه دارد.
 او ادامه داد: همشهریان گرامی  تحت تاثیرشایعات و  مباحث غیر علمی قرار نگیرند و در صورت ایجاد هرگونه سوال در حوزه بهداشت و درمان با سامانه 190 تماس بگیرند همکاران ما در روابط عمومی و معاونت بهداشتی پاسخگوی مردم عزیز هستند.
در ادامه جلسه فرماندارتربت جام گفت : ویروس کرونا درجهان محاسبات و مناسبت ها را تحت تاثیر قرار داد و گاهی یک شایعه امنیتی مردم را دچار اضطراب و نگرانی می کند واگر در حوزه سلامت باشدبا جان مردم سروکار داردو خطر ناامنی بوجود می آید.

مرتضی حمیدی افزود: درحوزه پیشگیری و آموزش و اطلاع رسانی در کشور دقیق عمل شد و تا این لحظه موردی از ویروس کرونا در کشور و منطقه مشاهده نشده است و هوشمندی و هوشیاری باید بیشتر شودویروس خطرناک کرونا با جان مردم ارتباط دارد.

وی تصریح کرد: درمنطقه تا الان موردی از ویروس کرونا مشاهده نشده و بایستی اطلاع رسانی شود و مردم مراقب باشند مسائل بهداشتی را رعایت کنند.
گفتنی است در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی از زحمات و حضور  مسئولان شرکت کننده در طرح ملی کنترل فشار خون بالا توسط دکتر محمد افکار  تقدیرگردید  

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است