بگذر

سربازان خط مقدم سلامت در دانشکده علوم پزشکی تربت جام با تلاش شبانه روزی جان خود را فدای سلامت ما می کنند.

سربازان خط مقدم سلامت در دانشکده علوم پزشکی تربت جام   با تلاش شبانه روزی  جان  خود را فدای سلامت ما می کنند.

فرماندار تربت جام:

سربازان خط مقدم سلامت در دانشکده علوم پزشکی تربت جام   با تلاش شبانه روزی  جان  خود را فدای سلامت ما می کنند.

 فرماندار تربت جام گفت : از زحمات  و تلاشهای  ریاست دانشکده علوم پزشکی تربت جام که با دغدغه بسیار بالا و تلاش مجاهدانه همکارانشان  جان  خود را فدای سلامت ما می کنند صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم.

به گزارش خبرگزاری وبدا جام ، مهندس مرتضی حمیدی فرماندار تربت جام در سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با محوریت کووید 19(کرونا) در سالن کنفرانس ابن سینا دانشکده که با حضور ریاست معاونین و مدیران ،کارشناسان دانشکده علوم پزشکی تربت جام ریاست بیمارستان سجادیه ، روحانیون , روسای ادارات عضو کارگروه برگزار شد گفت : پرهیز از شایعات و اخبار کذب در  خصوص بیماری کووید 19 (کرونا) و رعایت موارد  پیشگیری از بیماری در ادارات و اماکن تجمعی  ضروری است چرا که  پیشگیری مقدم بر درمان است و هزینه پیشگیری خیلی  کمتر از درمان است به مطالب فضای مجازی و شایعات توجه نکنید آنچه برای ما آمار دقیق است که از طریق دانشکده علوم پزشکی اعلام می شود برای ورود به حفظ سلامت مردم گوش به زنگ دستورالعمل های سلامت باشیم.

وی با ارائه توضیحاتی در مورد بیماری کرونا ویروس  بهترین راه پیشگیری را آموزش درست به عموم مردم بیان کرد و گفت:با همت  مدیران وروسای ادارات به خصوص امامان جمعه وجماعات ، آموزش وپرورش و با همکاری کارشناسان مرکز بهداشت آموزش های لازم  به دانش آموزان وخانواده ها داده شود.

فرماندار تربت جام گفت : نظارت بر بازار خیلی مهم است همه مدیران دستگاهها آماده باش باشند غافل نباشیم و هوشمندانه موضوع را دنبال کنیم.

در ادامه ریاست دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت :بیماری کووید 19کرونا بیشتر از طریق  سطوح آلوده  و دست منتشر می شود باید با آموزش لازم استرس و نگرانی را کم کنیم و  آرامش را به مردم بر گردانیم مردم با  رعایت توصیه های بهداشتی گام های شش گانه را رعایت کنند.

دکتر محمد افکار با اشاره به اینکه بیماری کووید 19کرونا یک تا 14روز دوره نهفتگی دارد که در هفته جاری دوره نهفتگی آن به پایان می رسد افزود:باید با کاهش تردد و تجمع در اماکن عمومی و کنسل کردن برنامه های ملی ، مذهبی ،فعالیت تالارها ، باغ سراها ، مراسمات نماز جماعات و جمعه ، برنامه اعتکاف ،ملاقات عمومی بیمارستان حضور در پارک ها، اماکن عمومی و...به سلامت خود و همشهریانمان کمک کنیم .

 در ادامه معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت : فعلا در مرحله توصیه و آموزش هستیم مهمترین موضوع جلوگیری از  تجمعات غیر ضروری است.

مهندس محمد رحیمیان افزود:نصب دستورعمل شستوي دست براي پيشگيري از انتقال بيماريهاي تنفسي نظافت و گندزدايي فضاهاي مورد استفاده عمومي شامل: موس و كيبورد هاي كامپيوتر ، دسته هاي بازي ، ميز و صندلي ، دستگيره درب ها و كليه سطوحي كه در تماس با افراد مي باشد با كمك مواد شوينده و سپس توسط ماده گندزداي مايع الكلي بر پايه كواترنر آمونيوم و با كمك دستمال تميز ديگري بسیار مهم و به جلوگیری از  انتشار ویروس کمک زیادی می کند .

 وی ادامه داد:در صورت بروز هرگونه علائم شبيه سرماخوردگي هاي فصلي در شاغلين مانند تب بالاي 38 درجه سلسيوس، سرفه و گلو درد و ساير علايم تنفسي و تنگي نفس به مراكز بهداشتي درماني مراجعه نمایید و جهت طي دوره درمان و مراقبت هاي لازم از ادامه كار ممانعت نمایید.

 

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است