بگذر

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام خبر داد: سامانه آسایا جهت رفاه حال مردم تربت جام و صالح آباد فعال شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام خبر داد:  سامانه آسایا جهت رفاه حال مردم تربت جام و صالح آباد فعال شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام خبر داد:
سامانه آسایا جهت رفاه حال مردم تربت جام و صالح آباد فعال شد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: سامانه آسایا جهت رفاه حال و دسترسی آسان مردم تربت جام و صالح آباد فعال شد و با فعالیت این سامانه مردم از دورترین نقاط شهرستان از طریق سامانه به اپراتور وصل می شوند.
به گزارش خبرگزاری وبدا جام ،دکتر محمد افکارگفت:مردم از طریق 115 درطول شبانه روز نیازهای خود به خدمات اورژانس و فوریت های پزشکی اعلام می کنند یکی از وظایف این واحد هدایت عملیات اورژانس بوده که وظیفه اعزام نزدیکترین آمبولانس را به محل حادثه دارد ومرکز عملیات کنترل آمار و اطلاعات و نظارت بر کل ماموریت های انجام شده در شهرستان را دارد.
وی افزود: هدایت عملیات های ویژه اورژانس در سراسر شهرستان و اطلاع رسانی آن به مراجع ذیصلاح به عهده مرکز عملیات اورژانس شهرستان می باشد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام ادامه داد:مردم می توانند با گرفتن شماره 115 در هر مکان و هر نقطه به مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی متصل شوند و مشکلات اورژانسی خود را مطرح کنند.
دکتر محمد افکار بیان کرد: مهمترین درخواست اورژانس از مردم گزارش صحیح حادثه شامل آدرس دقیق محل حادثه، تا حد امکان تعداد مصدومین و نوع مشکل بیمار می باشد و این موارد نقش مهمی در هدایت عملیات توسط کارشناسان مرکز اورژانس دارد.
وی تصریح کرد:افرادی که با اورژانس تماس می گیرند باید خط تلفن خود را آزاد نگه دارند تا در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی از طرف اورژانس با ایشان تماس گرفته شود و نیز از طریق آموزش هایی که توسط کارشناسان مرکز عملیات به تماس گیرنده داده می شود، بتواند کمک های اولیه لازم و حیاتی را قبل از رسیدن آمبولانس به صحنه حادثه برای مصدوم یا بیمار نیازمند انجام دهند.

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است