بگذر

شناسایی 15 بیمار مشکوک به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو( سی سی اچ اف)در تربت جام

شناسایی 15 بیمار مشکوک به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو( سی سی اچ اف)در تربت جام

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی تربت جام خبر داد:

شناسایی 15 بیمار مشکوک به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو( سی سی اچ اف)در تربت جام

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: 15 بیمار مشکوک به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو( سی سی اچ اف)شناسایی که از این تعداد آزمایش 3 نفر مثبت اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری وبدا جام ،مهندس محمد رحیمیان گفت: تب کریمه کنگو یک بیماری حاد تب‌دار و خونریزی دهنده است که از طریق گزش کنه یا تماس با خون یا ترشحات یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می‌شود.
وی افزود:این یک بیماری ویروسی است که نوعی کنه سخت هم مخزن و هم ناقل آن است ویروس می‌تواند بسیاری از حیوانات اهلی و وحشی را مبتلا کند. انسان هم در صورت تماس با حیوان مبتلا یا کنه آلوده به ویروس ممکن است مبتلا شود.


معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی تربت جام ادامه داد:ویروس بیشتر حیوانات را مبتلا می‌کند، اما موارد تک گیر یا اپیدمی انسانی هم می‌تواند اتفاق بیفتد. پرندگان بجز شترمرغ در مقابل این ویروس مقاوم هستند. تماس با فرد مبتلا هم می‌تواند باعث بیماری شود

مهندس محمد رحیمیان بیان کرد:با اشاره به راههای انتقال بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگوگفت:گزش یا له کردن کنه با دست ،تماس با خون و ترشحات و نمونه های بافتی بیمار آلوده از جمله راههای انتقال بیماری تب خونریزی دهنده کریمه است.

وی با اشاره به علائم بیماری تصریح کرد: شروع ناگهانی تب ،درد عضلانی وخونریزی از جمله علائم مهم بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگواست و استفاده از حفاظت شخصی در حین ذبح دام ( دستکش ، پیش بند ، عینک ، ماسک ، کلاه ، چکمه ، روپوش) ،حفاظت فردی از گزش کنه ،ذبح دام در کشتارگاههای مجاز،نگهداری گوشت به مدت 24 ساعت در یخچال (دمای 4درجه سانتی گراد ) ، از جمله راههای پیشگیری از این بیماری استو خطر انتقال این بیماری را از بین می برد.


معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی تربت جام با اشاره به اینکه مردم باید از مصرف گوشت‌های گرم صرف‌نظر کنند تاکید کرد: مصرف گوشت‌های گرم و تازه‌ذبح‌شده، جگر و کلیه‌های گوسفندان جداً خودداری کنند و تمامی محصولات گوشتی مربوط به دام را تا 48ساعت داخل دمای معمولی یخچال قرارداده ویا قربانی خودرابه کشتارگاه‌ها دارای مجوز رسمی تحویل دهند طبق آزمایش‌های انجام‌شده جگر و کلیه‌های گوسفند به‌عنوان منبع ذخیره بیماری تب کریمه کنگو محسوب می‌شود بنابراین از استفاده از امعاء و احشاء گوسفندان تازه‌ذبح‌شده پرهیز شود.

روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی تربت جام

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است