بگذر

اعلام خطر در تربت جام شرایط بحرانی است

اعلام خطر در تربت جام  شرایط  بحرانی است

‍رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام:

 

اعلام خطر در تربت جام،

شرایط  بحرانی است

 

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت:شرایط  تربت جام بحرانی است اگر نکات و  اصول بهداشتی را رعایت نکنیم در چند روز آینده با مشکلات زیادی روبه خواهیم شد.

 

به گزارش خبرگزاری وبدا جام، دکتر محمد افکارگفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان های تربت جام و صالح آباد پنجاه و سه نفر فوت کردند و متاسفانه در مرحله دوم بیماری  یعنی در دو ماه اخیر ۲۸ مورد فوتی داشتیم و این  به خاطر عدم رعایت نکات و مسائل بهداشت فردی و عمومی است .

 

وی با اشاره به اینکه مردم  به تذکرات و مسائل بهداشتی توجهی نکرده اند افزود:متاسفانه مردم به  برگزاری مراسمات عروسی و ترحیم در منازل ادامه داده اند و به نکات بهداشت فردی و عمومی توجه نکرده اند.

 

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام با اشاره به تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان سجادیه تربت جام ادامه داد:امروز در بیمارستان سجادیه تخت خالی نداریم ، با کمبود نیروی انسانی  و کمبود دستگاهای اکسیژن  رسان مواجه هستیم  بسیاری از همکاران در کادر پزشکی گرفتار بیماری شدند.

 

دکتر محمد افکار بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۰ نفر در بخش کرونا و  ۱۰ نفر در بخش آی سی یو بستری شده اند و ظرفیت بیمارستان سجادیه تربت جام صد در صد   تکمیل شده است.

 

 وی تصریح کرد:از همه همشهریان عزیز درخواست می کنم احساس مسئولیت فردی و اجتماعی بیشتری  داشته باشند فرصت برای برگزاری  مراسمات هست اگر خدای نکرده جان انسان ها به خطر بیفتد برای جبران فرصتی نیست.

 

 رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام تاکید کرد:با نزدیک شدن به فصل پاییز با پیک  بعدی بیماری، افزایش شیوع ، واگیری بیشتر و افزایش تلفات  روبرو خواهیم بود.

 

 دکتر محمد افکار  اظهار داشت:تا زمان کشف داروی بیماری کرونا تنها راه نجات و در امان بودن از ویروس رعایت اصول بهداشتی و ماسک زدن است این امر با مشارکت همه مردم انجام می شود.

 

روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی تربت جام

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است