بگذر

خدمات دندانپزشکی در دوره بیماری کرونا معطوف به خدمات اورژانسی است.

خدمات دندانپزشکی در دوره بیماری کرونا معطوف به خدمات اورژانسی است.

مسئول واحد بهداشت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی تربت جام:

خدمات دندانپزشکی در دوره بیماری کرونا معطوف به خدمات اورژانسی است.

مسئول واحد بهداشت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت:خدمات دندانپزشکی در دوره بیماری کرونا و بر اساس دستور العملهای وزارت می بایست معطوف به خدمات اورژانس دندانپزشکی باشد. به دلیل تولید و انتشار آئروسل (ذراتی ريز كمتر از ۵ ميکرو¬متر یا میکرون می باشد که معمولاً توسط توربين، دستگاه جرم¬گيری اولتراسونيك و سرنگ آب و هوا ايجاد مي¬شود. اين ذرات ريز ممکن است حاوی عوامل عفونت¬زا بوده و تا مسافت زیاد و زمان طولانی عفونی باقی بمانند(. توسط وسایل کاربردی دندانپزشکی ، این حرفه جز مشاغل پر خطر طبقه بندی شده است.

به گزارش خبرگزاری وبدا جام ،دکتر امیر اعلم فرشچی گفت:خدمات اورژانس شامل کشیدن دندان- پالپتومی (یا همان خارج ساختن عصب دندان جهت تسکین درد ) دارو درمانی و یا درمان جراحات و یا خونریزی دهان است.

وی افزود:در شهرستان تربت جام از نیمه اسفند۹۸خدمات در واحد های دندانپزشکی مراکز دولتی متوقف و تنها سه مرکز چهار شهری-نصر آباد و صالح آباد به علاوه واحد دندانپزشکی بیمارستان سجادیه به مراجعه کنندگان خدمات اورژانس ارائه می دهند.

مسئول واحد بهداشت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی تربت جام ادامه داد:در مورد مطب های خصوصی در سطح شهر با دستور معاونت درمان وزارت تا نیمه اردیبهشت تعطیل و بعد از آن تنها در صورت ثبت نام در سامانه سلامت و دریافت کد رهگیری و با رعایت کلیه پروتکلهای بهداشتی و پیشگیرانه اجازه فعالیت مجدد را دارند که نظارت بر آنها توسط واحد نظارت بر درمان معاونت درمان و کارشناسان بهداشت محیط معاونت بهداشتی صورت گرفته است.


دکتر امیر اعلم فرشچی بیان کرد: استفاده از ماسک ، گان و کلاه و شیلد محافظ جهت پزشک و دستیار وضد عفونی دست بیمار قبل از ورود به اتاق درمان، فاصله گذاری در محیط انتظار، عدم حضور همراه بیمار مگر در موارد خاص، ضد عفونی سطوح بطور مرتب و وجود تهویه مناسب
تب سنجی افراد مشکوک قبل از شروع کار ، به تعویق انداختن درمان ،بیمارانی که سابقه مسافرت به شهرهای درگیر بیماری ویا وجود بیمار مبتلا به کرونا در اطرافیان از جمله پروتکلهای بهداشتی ضروری می باشد.

روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی تربت جام

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است