بگذر

بیش از ۶۰ درصد از مردم شهرستان از ماسک استفاده می کنند.

بیش از ۶۰ درصد از مردم شهرستان از ماسک استفاده می کنند.

ریاست دانشکده علوم پزشکی تربت جام خبر داد:

بیش از ۶۰ درصد از مردم شهرستان از ماسک استفاده می کنند.

رییس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت:بیش از ۶۰ درصد از مردم شهرستان از ماسک استفاده می‌کنند ماسک زدن باید به سبک زندگی تبدیل شود زدن ماسک در مقابل گرفتار شدن به این بیماری کار سختی نیست،

به گزارش خبرگزاری وبدا جام دکتر محمد افکار گفت:افراد مشکوک به کرونا به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه نمایند درمان کووید ۱۹با مراقبت درست و صحیح و علمی است.
وی افزود:مبتلایانی که از بیماری خود اطلاع دارند حتماً در منزل بمانند و در جمع حاضر نشوند شما به عنوان شهروند مسئولید به افرادی که ماسک نمی‌زند تذکر دهید.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام ضمن تاکید بر رعایت اصول بهداشتی توسط مردم ادامه داد:رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تضمین‌کننده قطع جریان انتقال ویروس است و استفاده از ماسک 90 درصد ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد، دراین‌باره بیش از 60 درصد مردم تربت جام از ماسک استفاده می‌کنند.
دکتر افکار بیان کرد:آخرین بررسی‌ها نشان می‌دهد در کنار رعایت فاصله اجتماعی و شستن مستمر دست‌ها، ماسک زدن یک عامل مهم برای جلوگیری از این ویروس منحوس است.
وی تصریح کرد: کرونا همه قشرهای مختلف مردم از نوزاد تا سالمند را گرفتار کرده و این ویروس به هیچ کسی رحم نمی‌کند و شهروندان باید از زمانی‌که از منازل خود خارج می‌شوند و تا زمانی‌که دوباره به منزل باز می‌گردند، از ماسک استفاده کنند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام تاکید کرد: بیشترین آمار ابتلا به ویروس کرونا در عروسی‌ها و آیین های سوگواری متوفیان گزارش شده و انتظار است مردم خطر این ویروس را جدی بگیرند و به هیچ عنوان در آیین‌های عزا، عروسی و میهمانی‌ها شرکت نکنند.
دکتر محمد افکار اظهار داشت: حضور در پارک‌ها و مراکز عمومی شلوغ نیز از دیگر نگرانی‌ها است و انتظار است مردم برای ضرورت از منازل خارج شوند و در این هنگام نیز تمام نکات لازم بهداشتی را رعایت کنند. تا به لطف الهی هر چه زودتر به سمت ایمنی و با همت مردم عزیز منطقه ، کرونا را شکست دهیم.

روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی تربت جام

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است