بگذر

تغذیه با شیر مادر ایده ال ترین انتخاب حتی در زمان شیوع بیماریهاست

تغذیه با شیر مادر ایده ال ترین انتخاب حتی در زمان شیوع بیماریهاست

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام:

تغذیه با شیر مادر ایده ال ترین انتخاب حتی در زمان شیوع بیماریهاست

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت:در صورت ابتلا به ویروس کرونا می توانید با رعایت نکات بهداشتی شیر خوار را با شیر خودتان تغذیه نمایید تغذیه با شیر مادر ایده ال ترین انتخاب حتی در زمان شیوع بیماریهاست.
به گزارش خبرگزاری وبدا جام ،دکتر محمد افکاربا اشاره به مهمترین اقدامات آموزشی جهت ترویج تغذیه با شیر مادر در بیمارستان سجادیه تربت جام گفت:مشاوره شیردهی ،مزایای شیر مادر ،طریقه شیردادن و در آغوش گرفتن نوزاد ، راههای تشخیص گرسنگی نوزاد،آموزشهای لازم جهت مادران زایمانی ،باردار و پرخطر وهمسران آنان از مهمترین اقدامات آموزش در بیمارستان سجادیه تربت جام است.
وی افزود:تغذیه با شیر مادر احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی ، پرفشاری خون سرطان ها و دیابت را در بزرگسالی کاهش می دهد و شیر دهی از کم خونی سرطان پسطان و تخمدان پوکی استخوان در سنین کهولت و دیابت پیشگیری می کند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام ادامه داد:اگر زمان شیرخوردن در ماه های اول هر بار از حدود 10 دقیقه کوتاه‌تر باشد ممکن است نشانه عدم دریافت کافی شیر توسط شیرخوار باشد، در نتیجه با خالی نشدن کامل شیر از پستان، تحریک تولید شیر نیز کاهش می یابد.
دکتر محمد افکار بیان کرد:اگر زمان شیر خوردن، عموماً طولانی تر از 50 دقیقه باشد ممکن است نشانۀ دریافت ناکافی شیر به علت مکیدن های غیر مؤثر (غیر تغذیه ای) یا به علت تولید کم شیر باشد که نهایتاً شیرخوار وقت بیشتری را در زیر پستان می گذراند.
وی تصریح کرد:مادران شاغل از دو الی سه ماه قبل از شروع به کار می توانند شیر خود را دوشیده و در فریزر(فریزرهای جدا از یخچال) ذخیره کنند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام تاکید کرد:اختلال در تغذیه با شیرمادر، محرومیت از رابطه عاطفی با مادر، خطرآلودگی و فاسد بودن، خطر ابتلا به بیماری های تنفسی و گوارشی و ...، ابتلا به چاقی، بیماری های قلبی عروقی و دیابت در بزرگسالی از جمله عواملی است که توصیه می شود شیر مادر از تغذیه کودک حذف نشود.
روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی تربت جام

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است