بگذر

اختصاص یک دستگاه سی.تی.اسکن و ام آر آی به دانشکده علوم پزشکی تربت جام

اختصاص یک دستگاه سی.تی.اسکن و ام آر آی به دانشکده علوم پزشکی تربت جام

اختصاص یک دستگاه سی.تی.اسکن و ام آر آی به دانشکده علوم پزشکی تربت جام

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام از موافقت با تخصیص یک دستگاه سی.تی.اسکن و ام آر آی به دانشکده علوم پزشکی تربت جام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری وبدا جام ،دکتر محمد افکار گفت:طی مکاتبات و پیگیری‌های انجام شده مبنی بر درخواست بروز رسانی تجهیزات مدرن پزشکی در بیمارستان سجادیه تربت جام یک دستگاه سی تی اسکن و ام آر آی به دانشکده علوم پزشکی تربت جام اختصاص یافت.

وی افزود: با توجه به فرسودگی دستگاه سی تی اسکن موجود و بر اساس بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته بیمارستان سجادیه و سند نقشه راه درمان تا سال ۱۴۰۴ و نیازسنجی دوره شیوع بیماری کرونا مشمول اخذ مجوز سی تی اسکن جایگزین و ام آر آی جدید می باشد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام ادامه داد:در فهرست تجهیزات اختصاصی بیمارستانهای کشور در مواجهه با اپیدمی کووید ۱۹، یک دستگاه سی تی اسکن به بیمارستان سجادیه تربت جام تخصیص داده خواهد شد.

دکتر محمد افکار بیان کرد: اقدامات لازم جهت اخذ مجوز کمیسیون قانونی ماده بیست این معاونت انجام و در خصوص تأمین دستگاه mri نامه هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران مکاتبه گردیده است.

وی با بیان اینکه شهرستان تربت جام به این نسل پیشرفته‌تر سی تی اسکن نیاز داشت، تصریح کرد: این دستگاه دقیق تر، سریع‌تر و کم عارضه‌تر نسبت به نمونه‌ قبلی است و با اشعه کمتر و با سرعت بیشتر (ضرر و عوارض کمتر)، تصاویر با کیفیت بسیار بالاتری را ارائه می‌دهد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام تأکید کرد:به طور قطع تحقق این نیازها و مطالبات مهم مردم منطقه جام ، با پیگیری‌های شبانه روزی، گام مثبت و دستاورد مهم دیگری در حوزه بهداشت و درمان این شهرستان است.

دکتر محمد افکار با اشاره به آخرین آمار کرونا در منطقه جام گفت:از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا یکم مهر ماه در منطقه تربت جام ۲ هزار و ۶۳۶نفر با علائم مشکوک به بیماری کرونا به مراکز درمانی این شهرستان مراجعه کردند که از این تعداد نتیجه آزمایش هزار و ۲۱۴ نفر مثبت اعلام شده است.و هزار۹۱نفر با بهبود نسبی در منزل قرنطینه می باشند.

وی افزود:اکنون ۱۶بیمار با علائم مثبت به کرونا در بیمارستان بستری هستند که ۴ نفرشان نیز در بخش مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام ادامه داد:طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده است و نتیجه آزمایش ۱۳ نفر در حال پیگیری است.

روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی تربت جام

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است