بگذر

تامین یک سوم واکسن آنفلوآنزای مورد نیاز برای جامعه هدف در تربت جام

تامین یک سوم واکسن آنفلوآنزای مورد نیاز برای جامعه هدف در تربت جام

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام خبرداد:

تامین یک سوم واکسن آنفلوآنزای مورد نیاز برای جامعه هدف در تربت جام

رئیس دانشکده علوم‌ پزشکی تربت جام گفت:تاکنون در دو نوبت فقط دو هزار و۹۰۰ واکسن به شهرستان تحویل شده است.

به گزارش خبرگزاری وبدا جام، دکتر محمد افکار گفت:براساس دستورالعمل ها تزریق واکسن به جامعه هدف شامل مادران باردار، بیماران خاص،جانبازان بالای ۵۰درصد ،پرسنل دانشکده علوم پزشکی وسالمندان می شود که تاکنون در دو نوبت فقط دو هزار و۹۰۰ واکسن به شهرستان تحویل شده است. این در حالی است که بیش از شش هزار واکسن برای جامعه هدف شامل ۳هزارمادر باردار،۱۲۰۰ نفرپرسنل ، ۳۵۰ بیمارخاص، ۳۰۰ جانباز و سالمندان نیازاست و سایر مردم هم متقاضی هستند.


وی افزود: کمبود واکسن مشهود است و تاکنون شرکت های خصوصی واکسن به داروخانه ها تحویل ندادند و مراجعان زیادی داریم که درخواست واکسن دارند و با پاسخ نداشتن واکسن توسط کارکنان دانشکده روبه رو می شوند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در شهرستان ادامه داد: از ابتداشیوع ویروس کرونا در منطقه جام تا ۱۷مهرماه ۱۳۹۹ تعداد هزار و ۴۰۷ بیمار تست آنان به بیماری کرونا مثبت و تعداد هزار و ۲۶۸بیمار با بهبود نسبی در منزل قرنطینه شدند وتعداد۳۴ بیمار در بخش عفونی و۱۱ بیمار در بخش ویژه آی سی یو بستری هستند و متأسفانه ۱۲۶ نفر ازعزیزان به دلیل ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

دکتر محمد افکار با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی بیان کرد:مردم همچنان توصیه های بهداشت فردی ، فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی و ماسک زدن را جدی بگیرند ویروس خطرناک کرونا تمام نشده است.

روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی تربت جام

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است