بگذر

تأکید بر مراقبت از سلامت روح و روان

تأکید بر مراقبت از سلامت روح و روان

تأکید بر مراقبت از سلامت روح و روان

معاون بهداشت دانشکده علوم‌پزشکی تربت‌جام گفت:متخصصان حوزه سلامت روان تاکید می‌کنند که در هنگام شیوع بیماری ها از سلامت روان خود مراقبت کنید.

به گزارش خبرگزاری وبدا جام،مهندس محمد رحیمیان ضمن تبریک هفته سلامت روان گفت:سلامت روان یعنی تطبیق افراد با شرایط زندگی ، اگر توانستیم خود را با شرایط زندگی تطبیق دهیم از سلامت روان برخورداریم ولی اگر دچار اضطراب های بیجا ، استرس اختلال تمرکز ، خواب و پشیمانی در مواجه با مشکلات شدیم باید به روانپزشک یا روانشناس مجرب مراجعه کنیم.

وی با اشاره به اهمیت سلامت روان در ایام کرونا افزود: در هنگام شیوع بیماری ها ،اپیدمی اضطراب خود را بیشتر نشان می‌دهد بیشتر از آنکه بیماری آسیب بزند عوارض ناشی از مشکلات روانی و احساس عدم امنیت در ارتباط با بیماری آسیب زا می باشد.

معاون بهداشت دانشکده علوم‌پزشکی تربت‌جام با اشاره به اهمیت سلامت روان مردم ادامه داد: در حوزه وزارت بهداشت و معاونت بهداشتی واحدی تحت عنوان سلامت روان داریم و همکاران کارشناس سلامت روان در ستاد معاونت بهداشتی و در مراکز خدمات جامع سلامت حضور دارند تا به مردم در حیطه سلامت روح و روان ،سلامت اجتماعی ،اعتیاد ،دخانیات و مباحث همسرآزاری ،کودک‌آزاری ،خودکشی و غیره مشاوره و کمک کنند.

مهندس محمد رحیمیان بیان کرد: از همشهریان عزیز خواهشمندیم اگر احساس می‌کنند که در حوزه سلامت روح و روان به مشاوره و صحبت نیاز دارند به همکاران ما در مراکز بهداشتی مراجعه کنند تا در محیطی امن و اختصاصی مشاوره انجام شود و مطمئن باشند اطلاعات آنان محرمانه و در راستای کمک به خودشان استفاده خواهد شد.

روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی تربت جام

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است