بگذر

در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و مسافرت دچار فاجعه می شویم

در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و مسافرت دچار فاجعه می شویم

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام هشدار داد؛

در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و مسافرت دچار فاجعه می شویم .

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت:موج سوم کرونا هولناکتر و وحشت آور تر نسبت به موج های قبلی است
در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و مسافرت دچار فاجعه می شویم .

محمد افکار رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،ضمن تاکید بر ممنوعیت سفر به مشهد و سایر نقاط کشور گفت:باتوجه به شروع فصل پاییز و سرما و احتمال شیوع بیماری آنفلوانزا موج سوم کرونا را جدی بگیرید ،در حال حاضر اکثر نقاط کشور در وضعیت قرمز قرار دارد مردم توجه داشته باشند مسافرت باعث ابتلا بیماری کرونا می شود.

او افزود:اگر مردم رعایت نکنند وضع ما ازاین بدتر می شود ، وضعیت بیمارستان سجادیه و پرسنل خوب نیست ،متاسفانه تا کنون 128 نفر ازهمشهریان عزیزمان جان خود را بر اثر بیماری کرونا از دست داده اند،با خانواده های داغدیده قربانیان کرونا همدری می کنیم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام ادامه داد: به تنهایی قادر به نجات جان مردم نیستیم ،همشهریان گرامی برای سلامتی خود و احترام به کادر درمان اصول بهداشتی را رعایت کنید، کرونا هنوز تمام نشده است مردم باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی فاصله فیزیکی ، استفاده از ماسک به صورت مستمر، شستن دست‌ها با آب و صابون و عدم حضور در اجتماعات را مد نظر قرار دهند.

محمد افکار بیان کرد: همشهریان گرامی می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

او با اشاره به اینکه کرونا ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است تصریح کرد:از جمله راه های انتقال ویروس کرونا عطسه، سرفه ، دست دادن و روبوسی است؛توصیه می شود علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به صورت مستمر از ماسک استفاده کنند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در شهرستان ادامه داد: از ابتداشیوع ویروس کرونا در منطقه جام تا ۲۱مهرماه ۱۳۹۹ تعداد هزار و ۴۷۱بیمار تست آنان به بیماری کرونا مثبت و تعداد هزار و ۳۲۵بیمار با بهبود نسبی در منزل قرنطینه شدند وتعداد۳۳بیمار در بخش عفونی و ۱۰بیمار در بخش ویژه آی سی یو بستری هستند و متأسفانه تا کنون ۱۲۸نفر ازعزیزان به دلیل ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشکده علوم پزشکی تربت جام 

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است