بگذر

استفاده از خدمات مشاوره ی 4030 در کاهش مراجعات غیر ضروری مادران باردار موثر است

استفاده از خدمات مشاوره ی 4030 در کاهش مراجعات غیر ضروری مادران باردار موثر است

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی تربت جام عنوان کرد: 
استفاده از خدمات مشاوره ی 4030 در کاهش مراجعات غیر ضروری مادران باردار موثر است 
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: فعالیت سامانه ۴۰۳۰ سهم به سزایی در کاهش مراجعات غیرضروری شهروندان به ویژه مادران باردار  به مراکز درمانی و کاهش ریسک انتقال ویروس کووید ۱۹ دارد.

به گزارش خبرگزای وبدا جام ، مهندس محمد رحیمیان گفت: سامانه 4030 از ابتدای شیوع کرونا تاکنون توانسته با کمک‌‌های فنی و تخصصی وزارت بهداشت خدمات مشاوره‌‌ای در حوزه بیماری کرونا، سلامت روان، تغذیه، سالمندان و مادران باردار ارائه کند.
وی افزود:مردم در صورت بروز علائم بیماری کووید19 می‌‌توانند با سامانه 4030 تماس گرفته و پس از راهنمایی و ارجاع به نزدیک‌‌ترین مراکز بهداشتی، توسط پزشکان مستقر در این مراکز ویزیت شوند و در صورت نیاز، از آنها نمونه آزمایش گرفته می‌‌شود و در نهایت در صورت ضرورت، برای بستری شدن به بیمارستان‌‌ها ارجاع داده می‌‌شوند.
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی تربت جام ادامه داد: 4030فقط یک سامانه تلفنی نیست، بلکه یک مرکز ارتباطی برای ارائه مشاوره های تخصصی در زمینه بیماری کووید19 است. پاسخ‌ها در سامانه ٤٠٣٠ به دو روش پاسخگویی از طریق سیستم ورودی IVR و گفتگوی مستقیم با مشاوران آموزش دیده انجام می شود و کد شماره 9 مخصوص پاسخگویی به سوالات حوزه مادران باردار و پیش از بارداری می باشد.
مهندس محمد رحیمیان بیان کرد:کلیه مشاوران پاسخگو در کد شماره 9 کارشناس و یا کارشناس ارشد مامایی هستند  و پاسخگوی کلیه سوالات مادران باردار و زنان متمایل به بارداری می باشند.

روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشکده علوم پزشکی تربت جام

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است