بگذر

زندگی یا مرگ ،انتخاب با شماست.

زندگی یا مرگ ،انتخاب با شماست.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی تربت جام؛

زندگی یا مرگ ،انتخاب با شماست.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: امروزه بحث سلامت ،زندگی و مرگ مطرح است به هیچ وجه نمی شود کرونا را دست کم گرفت.

به گزارش خبرگزاری وبدا جام ،دکتر محمد زاده معلم زاده در برنامه زنده رادیویی پاسخگو از شبکه خراسان رضوی گفت: همزمان با پیک سوم بیماری کرونا در کل کشور در سطح شهرستان های تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی تربت جام نیز همچنان درگیر بیماری هستیم و آمار بالایی در ابتلای کرونا داریم آمار بیماران بستری در بخش کووید و آی سی یو ویژه زیاد است و ظرفیت بیمارستان تکمیل است.
وی به یکی از چالش‌های جدی در بیمارستان اشاره کرد و افزود:یکی ازچالشهای جدی ما در حوزه درمان درگیری مدافعان سلامت کادربهداشت و درمان در بیمارستان با بیماری کروناست ، در حال حاضر 90 نفر از کادر درمان به علت ابتلای بیماری کرونا نمی توانند در محل کار حاضر شوند و در مرخصی استعلاجی هستند و فشار کار کشیک ها و شیفت ها روی سایر همکاران است.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی تربت جام با اشاره به فصل برداشت زعفران درمنطقه ادامه داد:در حال حال حاضر در منطقه تربت جام در فصل زعفران چینی هستیم برداشت و پاک کردن زعفران باعث ایجاد اجتماع در منازل و کارگاهها می‌شود بنابراین اگر اجتماعات وعدم فاصله اجتماعی ادامه پیدا کند ممکن است با پیک جدیدی از بیماری در سطح شهرستان مواجه شویم.
دکتر معلم زاده بیان کرد: طی مکاتباتی با وزارتخانه شیوه نامه هایی برای جمع‌آوری زعفران انجام شده است اقدامات و آموزش‌های لازم به مردم و کشاورزان با حضور کارشناسان بهداشت در محل زمین کشاورزی و آموزش‌های حضوری و چهره به چهره انجام شده است.
وی ضمن تشکر از مسئولین ستاد ملی کرونا که تمهیدات جدیدی را اتخاذ کردند تصریح کرد:رکوردهای افزایش آمار کرونا زنگ خطری جدی برای همگان است طرح تشدید نظارت‌ بر واحدهای صنفی به خوبی اجرا می‌شود و هیچ عذری در مقابل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پذیرفته نیست مدافعان سلامت کادر درمان و بهداشت بطور شبانه روز کار و تلاش می کنند درجبهه مقابله با ویروس کرونا نیازمند یاری همگان هستیم.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشکده علوم پزشکی تربت جام

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است