بگذر

کرونا هنوز تمام نشده رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان ضروری است

کرونا هنوز تمام نشده رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان  ضروری است

معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی تربت جام؛

 کرونا هنوز تمام نشده رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان  ضروری است

معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: خوشبختانه  طی هفته گذشته مراجعین و فوتی های کرونا در تربت جام  کاهش چشمگیری داشته است  اما کرونا هنوز تمام نشده است رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان  ضروری است.

به گزارش خبرگزاری وبدا جام،  دکتر محمد صادق معلم زاده در برنامه رادیویی پاسخگو ضمن  تشکر و قدردانی از سازمان صدا و سیما و اطلاع رسانی بسیار خوب در حوزه کرونا گفت:از ابتدای شیوع ویروس کرونا در منطقه جام  تا امروز بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ مورد نمونه‌گیری کرونا انجام شده است که از این تعداد۳هزار و ۶۷ مورد نتیجه آزمایش آنان مثبت اعلام شده و خوشبختانه ۲۷۶۸ بیمار  بهبود یافته اند و در منزل قرنطینه هستند.

  وی ضمن عرض  تسلیت به خانواده های داغدیده قربانیان کرونا افزود: متاسفانه تا به امروز ۲۶۹ نفر از همشهریان عزیز بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند و  در حال حاضر ۴۸ بیمار در بخش عفونی بستری هستند و از این تعداد ۲۰ نفر در بخش ویژه آی‌سی‌یو بستری هستند.

 معاون درمان دانشکده علوم پزشکی تربت جام ادامه داد: ماه گذشته همزمان با سراسر کشور پیک بسیار سنگین کرونا را پشت سر گذاشتیم آمارهای بسیار بالا و بستری های شدید به طوری که در ۲۴ ساعت  آمار بیماران بستری کرونا به ۸۰ تا ۹۰ نفر می‌رسید و آمار فوتی ها  در روز به ۱۰ تا ۱۲  افزایش  یافته بود  که مهمترین دلیل بالا رفتن مرگ و میر کرونا را مراجعه دیرهنگام مردم به مراکز درمانی می‌دانیم متاسفانه این وضعیت  در کل کشور وجود داشت و در شهرستان تربت جام هم برای ما مشکل‌ساز شد.

 دکتر معلم زاده بیان کرد:اگر مردم در هفته اول بیماری به مراکز درمانی مراجعه کنند با درمان و قرنطینه خانگی در منزل مداوا خواهند شد و هرچه دیرتر مراجعه کنند یعنی  در هفته دوم و سوم نیاز به بستری ویژه و متصل شدن به دستگاه اکسیژن دارند.

 وی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاشهای ارزنده کادر درمان و مدافعن سلامت در بیمارستان سجادیه تصریح کرد: یکی از مهمترین مشکلات ما در بحران کرونا مبتلا شدن  کادر درمان به بیماری بود که باعث شد پرستاران در ماه ۴۵ شیفت داشته باشند و با فشار کاری مضاعف  توان کار کردن نداشتند.

 معاون درمان دانشکده علوم پزشکی تربت جام اظهار داشت:  اقدامات  بسیار خوبی در بیمارستان سجادیه انجام شده است خریداری چندین  دستگاه ونتیلاتور و دستگاه اکسیژن ساز  که در هفته اخیر وارد بیمارستان شد و در آینده‌ای نزدیک نصب خواهد شد و  دغدغه  ما  برای کمبود اکسیژن برطرف خواهد شد.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشکده علوم پزشکی تربت جام 

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است