بگذر

به کاهش آمار بیماران کرونایی خوش بین نباشید اوضاع کاملاً شکننده است

به کاهش آمار بیماران کرونایی خوش بین نباشید اوضاع کاملاً شکننده است

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام‌ عنوان کرد:

به کاهش آمار بیماران کرونایی خوش بین نباشید اوضاع کاملاً شکننده است

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان  کمرنگ شده که نیاز است مراعات این موارد تشدید یابد، کاهش آمار بیماران کرونایی مردم را نباید خوش بین کند چراکه اوضاع کاملاً شکننده است.

 دکتر محمد افکاردر جلسه ستاد پیشگیری از ویروس کرونا باابراز خرسندی ازروند بهبودی شرایط کرونایی تربت جام و صالح آبادگفت :همراهی مردم و مسئولان و اعمال محدودیت ها موجب شدشرایط منطقه مطلوب شود و خوشبختانه در پنج روز اخیر فقط یک فوتی کرونایی داشتیم و در این مدت هم پذیرش بیمار کرونایی نداشتیم.اما به کاهش آمار بیماران کرونایی خوش بین نباشید  اوضاع کاملاً شکننده است

 وی با اشاره به آخرین آمار بیماران و‌فوت شدگان ناشی از کرونا افزود: شرایط کرونایی تربت جام و صالح آباد همچنان زرد است و از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا الان از مجموع ۳ هزار ۹۹۵ آزمایش مثبت ۲۸۱ بیمارجان باختند و در حال حاضر ۲۶بیماردر بخش عفونی بیمارستان سجادیه بستری هستند که از این تعداد حال ۱۷ بیمار بدحال است .

 رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام ادامه داد : خوشبختانه به لحاظ وضعیت کرونایی  شرایط خوبی داریم و کمبودی به لحاظ دارو، درمان و پزشک نداریم و دربخش عفونی بیمارستان ۳۸ تخت خالی است و تعداد ۱۳۰ تخت هم در بخش های دیگر بیمارستان آماده داریم که امیدواریم مورد استفاده قرار نگیرد.

 دکتر محمد افکار بیان کرد: برای فعال شدن سامانه ماسک در دانشکده از ادارات خواسته شدکه شماره تلفن های اضطراری اداره مربوطه را جهت ثبت در سامانه ماسک به دانشکده ارسال کنندکه متاسفانه تا الان فقط ۱۰ اداره ارسال کردند.

 وی با اشاره به وجود کانون های  تجمعی در برخی نقاط شهر منجمله دفاترپیشخوان و آجیل فروشی ها تصریح کرد: به خاطر اینکه به شرایط قرمز کرونایی برنگردیم از مردم درخواست داریم که همچنان پروتکل های بهداشت فردی ،فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را در دستور کارقرار دهند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام بااشاره به اعمال محدودیت های شب قبل و بعد یلدا تاکید کرد: محدویت های شب قبل و بعد یلدا از ساعتی که ستاد کرونا مصوب کنند اعمال خواهد شد و مردم نیزبرای حفظ جان خود و دیگران همکاری کنند.

 روابط عمومی و امور بین الملل دانشکده علوم پزشکی تربت جام

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است