بگذر

بی توجهی و سهل انگاری نسبت به کرونا مساوی با آغاز موج چهارم بیماری

بی توجهی و سهل انگاری نسبت به کرونا مساوی با آغاز موج چهارم بیماری

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام عنوان کرد؛

بی توجهی و سهل انگاری نسبت به کرونا مساوی با آغاز موج چهارم بیماری

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: همشهریان گرامی فکر نکنید بیماری کرونا تمام شده این بیماری هنوز هست و هرگونه بی‌توجهی سهل‌انگاری و بی‌تفاوتی عادی انگاری و عادی پنداری شرایط فعلی ما را با آغاز موج چهارم بیماری مواجهه خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری وبدا جام ،دکتر محمد افکارضمن تشکر وقدردانی از زحمات و تلاشهای مدافعان سلامت و همیاری و همکاری شهروندان در جهت کاهش بیماری کرونا گفت:در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ممکن است وارد موج چهارم بیماری شویم که شدیدتر از قبل خواهد بود ، واقعا حیف است که زحمات و تلاشهای بیدریغ مدافعان سلامت هدر شود.

وی افزود: برای رسیدن به این مرحله و مبارزه با بیماری کرونا مشارکت همگانی را می طلبید که خوشبختانه این اتفاق افتاد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام ادامه داد:همشهریان عزیز تا به این مرحله از مدیریت بیماری کرونا ، یعنی کاهش موارد ابتلا و موارد مرگ و میر رسیدیم ، زحمات بسیار زیادی کشیده شده ،خیلی شبها تا صبح همکارانمان بی خواب بودن ، بسیاری از مسئولین شبها و روزهای استرس زایی رو داشتن ، مردم عزیز شما در خانه ماندید ، کسبه محترم شما مغازه ها را تعطیل کردید ،طرح‌های محدودیت‌های ترافیکی رعایت کردید،ولی توجه داشته باشید بسیاری از جان ها فدا شد تا به این مرحله رسیدیم.

دکتر محمد افکار با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در شهرستان های تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی تربت جام بیان کرد:از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا مورخه ۱۵ دی ماه ۱۳۹۹ آمار کل مراجعه کنندگان با علائم کرونا و حاد تنفسی به مراکز درمانی:۵۷۶۶ نفرکه از این تعداد ۳۲۵۷ نفر نتیجه آزمایش آنان مثبت و تعداد ۲۹۶۹ نفر بهبود نسبی یافته و در منزل قرنطینه هستند.

وی ضمن عرض تسلیت به خانواده های داغدار قربانیان کرونا تصریح کرد: در حال حاضر ۱۳ نفر در بخش عفونی بیمارستان سجادیه بستری هستند و متاسفانه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون ۲۹۳ نفر از همشهریان عزیزمان جان خود را بر اثر بیماری کرونا از دست داده اند.

روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشکده علوم پزشکی تربت جام

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است