بگذر

کاهش چشمگیر آمار کرونا نتیجه اجرای طرح شهید سلیمانی

کاهش چشمگیر آمار کرونا نتیجه اجرای طرح شهید سلیمانی

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام

کاهش چشمگیر آمار کرونا نتیجه اجرای طرح شهید سلیمانی

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت:تعداد 213تیم مراقبتی، .62 تیم حمایتی و 41 تیم نظارتی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در این شهرستان فعالیت می کنند. که کاهش چشمگیر آمار مبتلایان را به همراه دارد.

به گزارش خبرگزاری وبدا جام ،دکتر محمد افکار گفت:بیش از45 پزشک، 50 پرستار و مراقب سلامت و .146 بهورز با کمک 358 داوطلب بسیجی و هلال احمر در طرح غربالگری محله به محله برای تسریع در شناسایی بیماران و قطع زنجیره کرونا در این شهرستان فعالیت می کنند.

وی افزود:برای کاهش میزان ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا، طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با مشارکت سپاه پاسداران انقلاب، بسیج، دانشکده علوم پزشکی ، هلال احمر و سایر ادارات در این شهرستان نیز به اجرا درآمد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام ادامه داد:طرح شهید سلیمانی شامل چهار کمیته حمایت، نظارت، آموزش و مراقبت است و سراسر شهرستان مورد غربالگری کرونا قرار می گیرد. تاکنون تعداد7000 تست انجام شده و.3346 مثبت شناسایی شده است.

دکتر محمد افکار بیان کرد:تعداد 1100نفر در غالب این طرح رهگیری و پیگیری شده اند و به تعداد 300خانوار کمک معیشتی اهدا شده است.


وی تصریح کرد: بیش از 242 مورد بازدید و گشت مشترک از مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی طرح شهید سلیمانی تاکنون صورت گرفته و در این بازدیدها 45 مغازه متخلف تعطیل، 992 مورد اخطاریه بهداشتی و سه مورد نیز به مراجع قضایی معرفی شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت اظهار داشت:تعداد107مورد بازدید و بازرسی مشترک و گروهی از مراکز صنفی ادارات و بانک ها در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی در انجام گرفته است.

دکتر محمد افکار بیان کرد:تعداد1344مورد تست pcr در آغاز طرح شهید سلیمانی تاکنون انجام و 656 مبتلای جدید شناسایی شده اند.

وی افزود:در مناطق روستایی و دوردست نیز 950 مورد رپید تست انجام گرفته است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت:حدود 300بسته معیشتی در راستای کمک به خانواده های نیازمند و آسیب دیده از کرونا توزیع شده است.

دکتر محمد افکار افزود:بیش از 4 تیم مراقبت در منزل، مراقبت رهگیری، نظارتی و حمایتی با بیش از 12 عضو در قالب طرح شهید سلیمانی ( غربالگری محله به محله کرونا ) در شهرستان فعال هستند.


روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشکده علوم پزشکی تربت جام

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است