بگذر

" تغذیه با شیر مادر، بهترین الگوی رشد برای کودکان را فراهم می کند."

" تغذیه با شیر مادر، بهترین الگوی رشد برای کودکان را فراهم می کند."

" تغذیه با شیر مادر، بهترین الگوی رشد برای کودکان را فراهم می کند."

رئیس مرکز بهداشت تربت جام عنوان کرد: شیرمادر یک مایع بی نظیر و زنده حاوی عوامل ضد عفونت است که شیرخوار را در مقابل بسیاری از بیماری ها و عفونت ها (مثل اسهال و عفونت های گوارشی و تنفسی، عفونت گوش، آسم و اگزما و آلرژی....) محافظت می کند و بهترین الگوی رشد و تکامل مطلوب کودکان را فراهم می کند.

به گزارش وبدا تربت جام ، محمد رحیمیان در کارگروه برنامه ریزی هفته شیر مادر که با حضور کارشناسان ستادی معاونت بهداشت برگزارشد گفت : تغذیه با شیر مادر مرگ و میر ناشی از بیماری ها را کاهش می دهد و احتمال چاقی و بیماری های مزمن از جمله: بیماری های قلبی عروقی، پرفشاری خون، سرطان ها و دیابت را نیز در بزرگسالی کاهش می دهد. شیر هر مادری برای فرزند خودش بهترین است و ترکیب آن براساس تغییر نیازهای او برحسب سن شیرخوار و حتی در هروعده تغییر می کند.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی تربت جام ضمن بیان فواید شیر مادر برای شیر خوار و مادربیان داشت :با توجه به تحقیقاتی که به تازگی انجام شده است، کودکانی که از شیر مادر استفاده می کنند، در دوران کودکی دچار اضافه وزن نمی شوند. در حالی که نوزاد شیر خشک خوار در کودکی 20 تا 30 درصد احتمال اضافه وزن خواهد داشت. ایشان اضافه کرد:در قرآن مجید در چند آیه به موضوع تغذیه با شیر مادر پرداخته شده و حتی به صورت جزئی به طول دوران شیردهی نیز اشاره نموده است که به عنوان مثال پروردگا متعال در آیه شریف 233 از سوره مبارک بقره می فرمائند :« مادرانی که به نحو کامل به فرزندان خود شیر دهند، لازم است 2 سال تمام آنها را از پستان خود شیر دهند...»

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است