بگذر

نیازمند کمکهای معنوی ومادی خیرین در حوزه سلامت شهرستان هستیم

نیازمند کمکهای معنوی ومادی خیرین در حوزه سلامت شهرستان هستیم

سرپرست دانشکده علوم پزشکی تربت جام در جلسه با مجمع خیرین سلامت شهرستان بیان داشت :در تمام کشورهای دنیا تامین سلامت مردم با مشارکتهای اجتماعی و حضور خیرین امکان پذیر بوده است .

به گزارش وب دا تربت جام ، دراین جلسه که با حضور سرپرست دانشکده و مشاور اجتماعی ایشان  و کلیه اعضا مجمع خیرین سلامت شهرستان برگزار شد ، دکتر محمد افکار ضمن بیان اقدامات دانشکده بعد از اجرای طرح تحول سلامت ،گفت :همه سازمانها باید در تنظیم برنامه های خود ، به حوزه سلامت توجه ویژه ای داشته باشند چون در این صورت است که توسعه پایدار در همه جا تفاق خواهد افتاد.

ایشان در ادامه افزود :تامین سلامت تنها ماموریت وزارت بهداشت نیست و مشارکت اجتماعی مردم و سایر بخشهای توسعه نیز در این امر سهیم هستند و یک جامعه توانمند از مجموعه نهادهای دولتی و غیر دولتی ، سمن ها و خیرین تشکیل شده است که در کنار یکدیگر به ارتقای شاخصهای سلامت در جامعه کمک می کنند.

محمد افکار ضمن اشاره به موقعیت کنونی کشور گفت :در شرایط جدید نباید با سیاه نمایی باعث نا امیدی مردم شویم بلکه باید آمادگی داشته باشیم برای عبورازاین بحران که این امر با برنامه ریزیهای مناسب در تمام دانشگاههای علوم پزشکی کشور با جدیت در حال پیگیری می باشد، لذا در حال حاضربیشتر از گذشته  نیازمند کمکهای معنوی خیرین سلامت هستیم تا با نفوذ کلام و استفاده از موقعیت اجتماعی خود بتوانند شرایط جدید کشور به خصوص در حوزه سلامت را برای مردم تبیین نمائند.

دکتر افکاردر این جلسه از اهدا زمین 20 هکتاری برای احداث بیمارستان 220 تختخوابی وپردیس دانشگاه از طرف آستان قدس رضوی و افزایش شبکه های بهداشت ودرمان تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی تربت جام در آینده ای نزدیک خبر داد.

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است