بگذر

مسمومیت ۵ نفر بر اثر انتشار گاز منوکسید کربن در نیل شهر تربت جام

مسمومیت  ۵ نفر بر اثر انتشار گاز منوکسید کربن در نیل شهر تربت جام

دکتر محمد افکار سرپرست دانشکده علوم پزشکی تربت جام در گفتگوباخبرنگار وبدا دانشکده علوم پزشکی تربت جام  گفت : با حضور سریع اورژانس ۱۱۵ احمداباد وآمبولانس شهری هر ۵نفر تحت مراقبت  مداوم قرار گرفتند و به اورژانس بیمارستان سجادیه منتقل شدند و حال علائم حیاتی تمامی مصدومین فعلا پایدار است.

وی افزود: در صورت مشاهده علایم گاز گرفتگی در مواجهه با فردی که دچار گاز گرفتگی شده با حفظ خونسردی فرد را از شرایطی که دچار مسمومیت شده خارج و در‌ها و پنجره‌ها را سریع باز کنند تا اکسیژن کافی به او برسد .
سرپرست دانشکده علوم پزشکی تربت جام  درادامه گفت :نشانه های مسمومیت با گاز مونوکسید کربن سردرد, احساس سنگینی , گیجی, تهوع, استفراغ سوزش شدید در ناحیه چشم و گلو, احساس گرفتگی و درد شدید در قفسه سینه- تشنج, آشفتگی ,تحریک پذیری, ناتوانی در تشخیص موقعیت, کاهش هوشیاری, اغماء و مرگ است.
دکتر افکار عنوان کرد :خودداری از ورود به محل حادثه در صورتیکه انتشار گاز مونوکسید کربن زیادست خارج کردن فرد از محیط آلوده به گاز مونوکسید کربن،  خارج کردن لباس های تنگ، تماس با اورژانس ۱۱۵ ،  بررسی علایم بیمار و در صورت نیاز شروع عملیات احیا پایه (در صورتی که آموزش دیده هستید) و توجه به راهنمایی و توصیه های کارشناس مرکز پیام ۱۱۵ تا رسیدن آمبولانس از مهمترین اقدامات در کمک رسانی به مصدوم دچار گاز گرفتگی است.

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است