بگذر

شرکت مشاور امور زنان و خانواده ریاست دانشکده در دومین همایش مشاورین در تهران

شرکت مشاور امور زنان و خانواده ریاست دانشکده در دومین همایش مشاورین در تهران

معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم توجه به مسائل زنان و ارائه راهکار و اصلاح مسائل مرتبط با زنان در جامعه، گفت: با توجه به نقش موثر زنان در جامعه، شناسایی و هدایت آنها در جهت توانمندسازی مدیران و کارشناسان زن توانمند و ماهر، امری مهم و ضروری است.
 
به گزارش وبدا، دکتر علی اکبر حق دوست در دومین نشست هم اندیشی مشاورین روسای دانشگاه های علوم پزشکی در امور زنان و خانواده با بیان اینکه جمعیت زنان کارمند و دانشجوی وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی بیشتر از مردان است، اظهار داشت: میزان همکاری زنان از نظر کیفیت و کمیت بیشتر از مردان است.
 
معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت بر لزوم توجه به مسائل زنان و ارائه راهکار و اصلاح مسائل مرتبط با زنان در جامعه تاکید کرد و گفت: با توجه به نقش موثر زنان در جامعه، شناسایی و هدایت زنان در جهت توانمند سازی مدیران و کارشناسان زن توانمند و ماهر، امری مهم و ضروری است.
 
دکتر حق دوست افزود: زنان ماهر و توانمند در مدیریت، سرمایه های غنی جامعه هستند و باید بتوانیم از تجربیات آنها استفاده کنیم.
 
وی با تاکید براینکه سلسله مراتب توانمندسازی در سیستم مهم است، تصریح کرد: اگر بخواهیم نسل بعدی، نسل توانمندی باشد، باید از دانشجویانی با قابلیت های بالا استفاده کنیم و شرایط کسب مهارت بیشتر را برای افرادی که استعداد و توانمندی بیشتری دارند، فراهم کنیم.
 
معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت تاکید کرد: دانشجوی نخبه دانشجویی است که بتواند اقدام موثر متفاوت برای جامعه انجام دهد، بنابراین باید بتوانیم استعدادهای برتر را شناسایی کرده و به آنها مهارت بیاموزیم.
 
دکتر حق دوست بر لزوم افزایش سرمایه اجتماعی در درون دانشگاه های علوم پزشکی تاکید کرد و گفت: باید اعتمادمان را نسبت به زنان در امر مدیریتی افزایش دهیم.
 
وی در ادامه با تاکید بر اینکه توجه به سلامت جامعه امری مهم و ضروری است، افزود: زنان باید نسبت به سلامت جسم خود، توجه ویژه داشته باشند و حمایت از گروه های خاص آسیب پذیر در جامعه امری مهم است.
 
دکتر حق دوست در پایان با اشاره به ضرورت استفاده از مطالعات تطبیقی بین المللی در حوزه زنان، خاطرنشان کرد: باید در مورد نقش هایی که در سلامت زنان مهم است، از تجربیات دیگر کشورها استفاده کنیم و در جهت تقویت زیرساخت ها در حوزه زنان تلاش کنیم تا فعالیت های ما در حوزه زنان اثربخش باشند./

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است