بگذر

ریاست دانشکده علوم پزشکی تربت جام : جراحی موفق اولین تومور بزرگ قاعده مغز در دانشکده علوم پزشکی تربت جام

ریاست دانشکده علوم پزشکی تربت جام :  جراحی موفق اولین تومور بزرگ قاعده مغز در دانشکده علوم پزشکی تربت جام

ریاست دانشکده علوم پزشکی تربت جام :

اولین جراحی موفق  تومور بزرگ قاعده مغز در دانشکده علوم پزشکی تربت جام
ریاست دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت : برای اولین بار در دانشکده علوم پزشکی تربت جام جراحی تومور بزرگ قاعده مغزدر بیمارستان سجادیه شهرستان با موفقیت انجام شد
به گزارش خبرنگار وبدا جام ، دکتر محمد افکار افزود : در این عمل جراحی بیمار خانم ۷۵ ساله که به علت سردرد تحت نظر تیم متخصص مغز و اعصاب دانشکده علوم پزشکی تربت جام قرار گرفت و برای اولین بار در اتاق عمل بیمارستان سجادیه تربت جام تحت جراحی چند ساعته مغز قرار گرفت و تومور مغزی بدون آسیب به عروق مغزی به صورت کامل خارج شد.


وی یکی از اهداف و رسالت های اصلی دانشکده علوم پزشکی تربت جام را پوشش همگانی از خدمات درمانی در سطح شهرستان اعلام کرد و گفت: خوشبخانه در تمام نقاط شهری و روستایی ، مردم شهرستان تربت جام از خدمات مطلوب به صورت عادلانه بهره مند می شوند.

ریاست دانشکده علوم پزشکی تربت جام بیان کرد : طرح تحول نظام سلامت که از آن به عنوان "محافظت مالی" مردم در قبال هزینه‌های سلامت، ارتقای کیفیت و افزایش دسترسی به خدمات درمانی یاد شده دردانشکده علوم پزشکی تربت جام با هدف «حفاظت مالی از مردم، عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و ارتقای کیفیت خدمات» اجرا می شود .

دکتر محمد افکار افزود : دانشکده علوم پزشکی تربت جام با هدف کاهش پرداخت از جیب بیمار ، افزایش رضایتمندی مردم را فراهم آورد ه است و هزینه‌های کمرشکن درمان را کاهش داده است .
در ادامه ریاست بیمارستان سجادیه تربت جام گفت : تومور مغزی یک تودهٔ غیرطبیعی در مغز است که بنا به ماهیت سلول‌های تشکیل دهنده، می‌تواند خوش‌خیم یا بدخیم باشد.

دکتر جعفری افزود : میزان تهدیدکنندگی یک تومور، بستگی به ترکیبی از مجموعه عوامل مختلف، همچون: نوع تومور، محل و اندازه تومور و نحوهٔ گسترش و توسعه آن است و از آنجا که مغز به‌طور کامل توسط جمجمه پوشانیده شده‌است، تشخیص سریع و زودرس تومور مغزی، تنها در صورتی‌که ابزار پاراکلینیکی و وسایل تشخیصی مناسبی که وضعیت حفره داخل جمجمه را به خوبی مشخص می‌سازند، در دسترس باشند و به سرعت به کار گرفته شوند.

وی تصریح کرد : بیمارستان سجادیه تربت جام با تجهیزات خاص اتاق عمل و کادر درمان و پزشکان متخصص خدماتی با کیفیت مطلوب به بیماران ارائه می دهد.
رئیس بیمارستان سجادیه تربت جام بیان کرد : عمل جراحی موفق تومور مغزی توسط پزشکان متخصص جراح مغز و اعصاب دکتر سید سجاد نجفی ، دکتر وحید رستمی ، دکتر حسین ارگنجی در بیمارستان سجادیه تربت جام به نحو مطلوب انجام شد .

در ادامه دکتر سید سجاد نجفی متخصص جراح مغز و اعصاب بیمارستان سجادیه تربت جام گفت حدود 50درصد بیماران از سردرد شکایت دارند و می‌توان گفت سردرد، شاخص‌ترین و اولین‌ نشانه تومور مغزی است ولی باید بدانید تاکنون بیش از ۱۰۰ نوع سردرد شناسایی شده است که فقط یکی از آنها به تومور ربط داده می‌شود پس نباید با هر سردردی به تومور مغزی مشکوک شد زیرا بسیاری از این دردها می‌توانند ناشی از سردردهای عصبی، میگرنی و خستگی و غیره باشند.
وی افزود : بسیاری از بیماران کاهش تدریجی بینایی را جدی نمی‌گیرند و حتی فکرش را هم نمی‌کنند که این مشکل ممکن است با تومور مغزی در ارتباط باشد؛ زیرا این مشکل به صورت تدریجی اتفاق می‌افتد. معمولاً بیماران تا زمانی که با اشیا یک سمت بدن برخورد نکنند، متوجه این مشکل نمی‌شوند.
دکتر سید سجاد نجفی تصریح کرد :تومور مغزی می‌تواند بر روی الگو و توانایی‌های گفتاری فرد تأثیر بگذارد. اگر این تومور در مخچه باشد، می‌تواند بر هماهنگی عضلات نیز تأثیر بگذارد که منجر به گفتار آهسته و بریده‌بریده در فرد می‌شود در صورت مشاهده چنین علائمی به پزشک معالج و متخصص مغز و اعصاب مراجعه شود.

انتشار:
نظر بدهید

نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است